Vzpomínka na Jedlovou

Nějaký pátek už tomu je, kdy zmizela jedna z dominant sousedních Radčic – restaurace na Jedlové, před válkou Fichtelschänke. Připomenout si tuto budovu můžeme na dobových fotografiích.

Obrázky původní poloroubené stavby a svého dědečka Ferdinanda Cvejna, majitele hostince, laskavě poskytla paní Zuzana Šafaříková.

Samostatnou kapitolou v historii Jedlové je „Školka Sialu“ založená a vedená v prvních letech Miroslavem Masákem, která se měla stát koncepčním pracovištěm, kde měly pod rukama mladých architektů, ale pod ochranou těch zkušených, vznikat studie a řešení soutěžních zadání. Tento „inkubátor pro absolventy“ (slova M. Masáka) v prvním roce přitáhl do budovy bývalé restaurace Na Jedlové v Radčicích celou řadu mladých talentovaných architektů: Mirko Bauma, Johna Eislera, Emila Přikryla, Martina Rajniše nebo Jiřího Suchomela. Právě od pana architekta Suchomela máme fotografie z této éry.

Pokud máte jakoukoliv fotografii, pohlednici nebo třeba plakát zvoucí na taneční zábavu právě na Jedlové a chtěli byste jej poskytnout na tyto stránky, ozvěte se prosím.


Comments

Jeden komentář: „Vzpomínka na Jedlovou“

  1. helenacz avatar
    helenacz

    Škoda té budovy. To by byl spolkový dům!
    Helena

Napsat komentář