Vynášení Morany

Reportáž 

Milí sousedé, přátelé,

ráda bych Vás pozvala na Vynášení Morany – zahnání zimy, které se koná již tuto neděli 29.3., ve 14.30 hod u křížku v Ladově ulici Kateřinkách.

Děkuji velmi všem, kdo přispěl kresbou či koláží. Všechny výtvory uvidíte na malé výstavce po vynesení Morany u koupaliště, na radčicko-kateřinském pomezí.
A jakou kresbu jsme nakonec na plakát vybrali? To zjistíte až na umístěných plakátech v kateřinském (?ks) či radčickém (5 ks) okolí. Záhadu rozluštíte, najdete-li více než jeden plakát. Plakát v příloze není určující. 😉

Za všechny organizátory zdraví,

Helena Pechová

Věnujte, prosím pozornost následujícím řádkům:

Každý rok (akce se konala 2x) tvoříme jednoduchý plakátek, na který umísťujeme kresbu Morany pokaždé jinou. Rádi bychom tuto tradici udržely a dále oživily a proto bych vás a vaše děti chtěla vyzvat k nakreslení Morany, tak jak ji vidíte právě vy nebo vaše dítka na formát A4. Jeden z obrázků vybereme a umístíme na plakát.

Pro inspiraci najdete v příloze nějaké obrázky, z nichž některé jsme v minulosti použily a plakát Morany z r. 2013. Z obrázků je patrné, že se nejedná o nějaká umělecká díla, hodnotné je na nich ale to, že byly vůbec namalovány a proto, prosím MALUJTE! Dále je zde odkaz, kde si můžete naše minulá setkání oživit (http://www.katerinky.cz/wp/vynaseni-morany/).
Namalované obrázky bychom rádi „vystavily“, pokud budete souhlasit, po akci u koupaliště.

Obrázky můžete předat osobně buď Heleně Pechové nebo Janě Novotné nejpozději do 11.3., abychom stihly včas připravit plakát. Malujte trošku výrazněji, aby nám scanner obrázek dobře naskenoval. 🙂
Za kresby předem DĚKUJEME a těšíme se na viděnou!

Zdraví,

Helena Pechová a Martina Podhorná


Akce pro děti, Novinky, Společenské akce